Ochrona danych osobowych

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Zgoda  

ModìLite

Niechirurgiczna laseroterapia do leczenia guzków tarczycy

Czym jest ModìLite?

ModìLite to mikroinwazyjny zabieg pod kontrolą USG wykorzystujący ciepło wytwarzane przez źródło laserowe do niszczenia części tkanki guzkowej, powodujący postępującą redukcję objętości guzka tarczycy, a następnie zanik objawów ucisku i problemów estetycznych w obrębie gardła.

Dzięki mikroinwazyjnemu dostępowi z użyciem włókien optycznych wprowadzanych przez bardzo cienkie igły, ModìLite niszczy tkankę nowotworową, tym samym unikając urazu spowodowanego operacją otwartą, co wiąże się z oczywistymi zaletami, takimi jak brak lub znaczne zmniejszenie bólu pooperacyjnego, brak lub bardzo krótka hospitalizacja i niemal natychmiastowy powrót do życia społecznego.

Co można leczyć?

ModìLite jest wskazany dla osób z jednym lub większą liczbą łagodnych guzków stałych tarczycy o objętości, która może powodować szkody kosmetyczne lub miejscowe objawy ucisku, chcących uniknąć operacji.

disegno-trattamento-tiroide

Jak to działa

Jedno lub dwa włókna światłowodowe są wprowadzane pod kontrolą USG do guzka za pomocą wyjątkowo cienkich igieł. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego i jest zabiegiem ambulatoryjnym. Zabieg trwa 10-20 minut, jest to czas potrzebny na to, aby ciepło wewnątrz guzka zniszczyło leczoną tkankę. Procedura nie wymaga nacięć ani szwów, a cała sesja, w tym czas przygotowania, trwa około 30 minut. Czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki co daje możliwość powrotu do swoich normalnych zajęć już następnego dnia po zabiegu. Skuteczność ModìLite pozwala uzyskiwać dobre wyniki podczas jednej sesji.

W ciągu kilku miesięcy po zabiegu wystarczy przeprowadzać kontrole czynności tarczycy i badania USG, aby ocenić zmniejszenie objętości guzka. W przeciwieństwie do minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych wykorzystujących inne źródła energii (częstotliwości radiowe, mikrofale), ModìLite jest zabiegiem w pełni mikroinwazyjnym, dzięki dostępowi za pomocą światłowodów poprzez bardzo cienkie igły (o średnicy mniejszej niż 1 mm).

Wyniki

Skuteczność leczenia polega na stopniowym zmniejszaniu się guzka tarczycy w czasie (zmniejszenie objętości o co najmniej 50% w porównaniu z objętością początkową rok po leczeniu) wraz z ustąpieniem/zmniejszeniem objawów i poprawą jakości życia leczonych pacjentów. Monitorowanie leczonych pacjentów i liczne publikacje naukowe wykazały, że jedna sesja ModìLite zapewnia długotrwałe rezultaty.

tabela

Zalety ModìLite

  • Znacząco zmniejsza ucisk i objawy natury kosmetycznej
  • Ma krótki czas trwania (około 30 minut – wliczając przygotowanie pacjenta)
  • Jest to procedura ambulatoryjna
  • Nie pozostawia na szyi żadnych śladów (brak blizn)
  • Gwarantuje bardzo krótki czas powrotu do zdrowia
  • Używa bardzo drobnych, bezbolesnych i minimalnie inwazyjnych igieł, które nie powodują uszkodzeń
  • Nie wymaga znieczulenia miejscowego ani ogólnego
  • Wytwarza wysoce przewidywalną i powtarzalną objętość koagulacji niezbędną w przypadku małych narządów otoczonych krytycznymi strukturami
  • Nie wymaga długotrwałej terapii lekowej, jak ma to miejsce w przypadku chirurgicznego usuwania

Pacjenci, u których występują typowe objawy związane z guzkami tarczycy, powinni jednak skonsultować się z lekarzem specjalistą, który może postawić właściwą diagnozę. Po potwierdzeniu diagnozy, lekarz decyduje o najlepszym sposobie leczenia.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter