Ochrona danych osobowych

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Zgoda  

Referencje

Kto wypróbował

 • Dr Giovanni Mauri pracuje w IEO w Mediolanie, gdzie zajmuje się termiczną ablacją w dziedzinie onkologii. Swoją działalność rozpoczął od termoablacji laserowej w leczeniu łagodnych guzków tarczycy w szpitalu Busto Arsizio, gdzie był jednym z pierwszych lekarzy stosujących ModìLite w chorobach nowotworowych szyi, takich jak przerzuty węzłów chłonnych z raka tarczycy, gdzie celem leczenia nie jest jedynie zmniejszenie zmiany, ale raczej całkowite zniszczenie z odpowiednim marginesem bezpieczeństwa.

  Dr. Giovanni Mauri
  Dr. Giovanni Mauri Radiology European Oncological Institute – Mediolan
 • Od początku 2017 r. Prof. Pierpaolo De Feo we współpracy z dr Giovannim Gambelunghe wdrożyli ModìLite w prywatnej klinice: Delta Implants w Perugii. Ten drugi leczy również pacjentów zagranicznych zainteresowanych tym mikroinwazyjnym rozwiązaniem. Prof. Pierpaolo De Feo i dr Giovanni Gambelunghe wcześniej pracowali w szpitalu w Perugii, gdzie leczyli ponad 700 pacjentów z użyciem ModìLite, a także wzięli udział w wieloośrodkowym badaniu nad ablacją laserową guzków tarczycy z 3-letnim okresem obserwacji.

  Prof. Pierpaolo De Feo
  Prof. Pierpaolo De Feo Endokrynolog – Perugia
 • Oddział ENDOKRYNOLOGII szpitala Cisanello wykorzystał ModìLite do leczenia ponad 250 pacjentów z łagodnymi guzkami tarczycy, osiągając zmniejszenie objętości o ponad 60% początkowej objętości w ciągu trzech lat. Był to jeden z pierwszych ośrodków we Włoszech, które wdrożyły termoterapię laserową (ModìLite) w leczeniu guzków łagodnych, a teraz stał się ośrodkiem referencyjnym, w którym prowadzone są również szkolenia dla lekarzy zainteresowanych tą metodą zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

  Dr. Teresa Rago
  Dr. Teresa Rago Adiunkt w Zakładzie Endokrynologii - Azienda Ospedaliero-Universitaria Pisana - Piza
 • Na początku lat 90. wprowadziłem we Włoszech użycie lasera do niszczenia zmian nowotworowych (ablacja laserowa). Na podstawie eksperymentalnych badań ex vivo i in vivo, zbadałem najodpowiedniejsze parametry fizyczne (czas ekspozycji, tryb dostarczania i moc), aby wyodrębnić w bezpieczny i przewidywalny sposób obszar martwicy w celu zniszczenia (ablacji) raka wątroby o średnicy do 5-6 cm, nie powodując szkody dla pacjenta lub zdrowej tkanki otaczającej guz.

  Poprzez ekstrapolację danych uzyskanych u pacjentów z pierwotnymi i wtórnymi nowotworowymi patologiami wątroby i na wniosek doktora Papiniego, endokrynologa w szpitalu, w którym pracowałem, postanowiłem zastosować ablację laserową w leczeniu łagodnych guzków tarczycy. Drobne igły i włókna pozwalają na dotarcie do łagodnych (a także złośliwych) guzków tarczycy - niewielkiego gruczołu zlokalizowanego w szyi i otoczonego delikatnymi strukturami, takimi jak tętnica szyjna i tchawica - w znacznie bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób niż inne metody hipertermiczne.

  Zachęcające wyniki skłoniły nas do zaproponowania stosowania tej techniki w społeczności naukowej w celu zmniejszenia objętości łagodnych guzków u pacjentów z zaburzeniami natury kosmetycznej lub uciskowej oraz u tych, którzy nie wymagają lub nie chcą poddać się wycięciu chirurgicznemu.

  Obecnie ModìLite jest rutynowym środkiem terapeutycznym.

  Prof. CM Pacella
  Prof. CM Pacella były dyrektor Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej - Szpital Regina Apostolorum
 • W tym krótkim artykule przedstawiam wyniki 3-letniego wieloośrodkowego badania ablacji łagodnych guzków tarczycy z użyciem ModìLite. W czterech włoskich ośrodkach referencyjnych dla chorób tarczycy, zarejestrowano 201 pacjentów z łagodną cytologią guza (objętość 5-18 ml), którzy mieli zostać losowo przydzieleni do grupy kontrolnej lub poddani pojedynczej sesji ablacji laserowej. Wszyscy pacjenci zostali starannie dobrani, aby przejawiać podobne cechy: prawidłową czynność tarczycy i odporność, brak wcześniejszego leczenia, zawartość stałą w zmianie tarczycy. Po 36 miesiącach obserwacji w grupie kontrolnej, średnia objętość guzka tarczycy wzrosła o 25%. W grupie poddanej ablacji laserowej wystąpiło średnie zmniejszenie objętości guza o 49% po 6 miesiącach, 59% po 12 miesiącach, 60% po 24 miesiącach i 58% po 36 miesiącach. Ablacja laserowa doprowadziła również do znacznego zmniejszenia objawów ucisku (z 31% do 5% pacjentów po 36 miesiącach) i dyskomfortu kosmetycznego. Ablacja laserowa była dobrze tolerowana u 92% pacjentów. Wystąpił tylko jeden przypadek niedowładu strun głosowych, który ustąpił samoistnie w ciągu 2 tygodni. Badanie to pokazuje, że pojedyncza sesja leczenia laserem jest w stanie zmodyfikować naturalnie postępujący wzrost łagodnych guzków u większości pacjentów.

  Prof. Enrico Papini
  Prof. Enrico Papini Główny lekarz endokrynologii - Szpital Regina Apostolorum
 • Specjalista w zakresie endokrynologii i chorób metabolicznych. Doktorat z endokrynologii w Szpitalu Karolinska w Sztokholmie, rozpoczął wykonywanie zabiegów laserowej ablacji termicznej tarczycy w 2004 r. i do tej pory wykonał ponad 1000 zabiegów.

  Jego publikacje naukowe pozwoliły usprawnić technikę leczenia. Statystyczna mediana zmniejszenia objętości leczonych guzków wynosi 69%.

  Dr. Giovanni Gambelunghe
  Dr. Giovanni Gambelunghe Endokrynolog – Perugia
Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Wpisz czego szukasz i wciśnij Enter